DT Severovýchod 2007 odvál vítr

17. září 2007David JirkůVýsledkyFotogalerie

A je to za námi. Poslední z 11 turnajů letošní DTSV byl odehrán v sobotu 15. září na Myštěvsi. Známe všechny vítěze žebříčků v jednotlivých kategoriích i nového držitele Poháru klubů. Můžeme bilancovat, jaká letošní túra byla a zda-li se neztratila v konkurenci desítek dalších juniorských turnajů. ... dále

Překvapivé, ale zasloužené vítězství

27. srpna 2007David JirkůVýsledkyFotogalerie

Rovná padesátka dětí přijela včera na Hrádek na jubilejní desátý ročník mládežnického turnaje O pohár krajského hejtmana, který byl zároveň součástí Dětské Tour Severovýchod 2007. Hrálo se v pěti věkových a výkonnostních kategoriích, přičemž zvláštní cena - putovní pohár hejtmana - čekala na absolutního vítěze s nejnižším počtem ran. Přestože fronta adeptů na broušený golfový míč zahrnovala 8 hráčů s jednocifernými hendikepy, skleněný pohár nakonec nečekaně skončil v rukou golfisty s hendikepem 13,4.... dále

První hole-in-one a útok na rekord

18. července 2007David JirkůVýsledkyFotogalerie

Z naplánovaných 11 turnajů Dětské Tour Severovýchod 2007 je už víc než polovina odehraná. Zatím poslední zastávka túry se konala v Mladých Bukách u Trutnova, předtím se hrálo ve Svobodných Hamrech a v Harrachově, kde padl první "houlin" v pětileté historii DTSV. Na svědomí ho má Albert Krištof z Golf Clubu Pardubice, který si tímto způsobem skvěle poradil s jamkou č. 6 dlouhou 136 metrů.... dále

Na majoru DTSV se hrály tři rozehrávky

5. června 2007David JirkůVýsledkyFotogalerie

Na start turnaje se postavilo 138 hráčů, což je v dosavadní tříleté historii Národní golfové Tour mládeže rekordní účast. Kvalita soutěžního pole byla patrná z pohledu na hendikepy - 46 hráčů se pyšnilo jednomístným HCP. Děti startovaly již od čtvrt na osm současně ze dvou devítek, Maple Hills a The Bohemian Garden) Na tomto místě se patří vyslovit uznání pořadatelskému týmu Nové Ameriky za velké nasazení a perfektní zvládnutí organizace celé akce. Turnaje s takovým počtem mladých hráčů se na tuzemských greenech rozhodně nehrají každý den.... dále

Slunečná premiéra v Pardubicích

20. května 2007David JirkůVýsledkyFotogalerie

Druhý turnaj Dětské Tour Severovýchod 2007 se odehrál na novém hřišti Golf Clubu Pardubice, které leží u Lázní Bohdaneč. Zájem o turnaj byl enormní. Po naplnění vypsaných cca 50 míst se pořadatelé nechali rodiči a dětmi přemluvit a postupně přijali ještě dalších 16 hráčů. V průběhu turnaje to bylo místy znát a hra se trochu brzdila, ale díky dobré organizaci se nakonec první zatěžkávací zkoušku podařilo úspěšně zvládnout.... dále

Berdíci zahájili DT Severovýchod 2007

10. května 2007David JirkůVýsledkyFotogalerie

Začátek jak na PGA Tour - tak by se dal charakterizovat start pátého ročníku Dětské Tour Severovýchod na golfovém hřišti ve Svratce. První hráč prvního flajtu Michal Petráň ze Svobodných Hamrů zahájil túru šňůrou par-birdie-birdie. Jeho spoluhráč ve skupině Dan Karnas z Pardubic pro změnu zakončil kolo sekvencí birdie-birdie-par-bogey. Berdíci zkrátka lítali vzduchem a jsou předzvěstí, že v mládežnickém golfu máme letos na co těšit.... dále

Fotogalerie

Adélka Martinová (GC Hradec Králové) napřahuje k odpalu na osmé jamce.
Ondra Škorpa (Nová Amerika CC) hrál na deváté jamce riskantní ránu do greenu přes hradbu smrčků.
Lucka Bičišťová (GC Hradec Králové) sleduje svůj míček po drajvu na poslední jamce.

Jirka Kojzar (GC Kunětické Hora) zahrál nejlepší výsledek celého dne - 28 stableford brutto.
Aleš Procházka (GC Erpet Praha) zvítězil v kategorii starších žáků a žákyň, a to nejen zde v Myštěvsi, ale i v celkovém hodnocení DTSV 2007.
Roman Voleský (GC Hradec Králové) začal turnaj berdíkem, ale nakonec mu zlepšení hendikepu uniklo.